Hakuna Matata…

//Hakuna Matata…

Dzień Otwarty
Oto po raz kolejny Roździeń otworzył swoje podwoje dla przyszłych absolwentów szkół podstawowych oraz ostatniego rocznika gimnazjów. I to otworzył baaaardzooo szeroko…
Już przed 10 rano do naszej szkoły przybyli pierwsi goście. Przy drzwiach witali ich nasi uczniowie – rozpoczęło się zwiedzanie. Wszystkie sale lekcyjne były otwarte, a w nich czekały niespodzianki przygotowane przez wykładowców: a to ciasteczka, a to krzyżóweczka, a to cukiereczki. Ale najważniejsze było to, co przekazywali nasi uczniowie i nauczyciele. Działo się sporo. Od zagadek językowych na języku niemieckim, wybuchów wulkanów i wywoływaniu duchów na chemii po logiczne zabawy na matematyce. Nie zabrakło zabaw i doświadczeń na fizyce, testowaniu drukarki 3D na informatyce, zgadywanek na geografii. Oczywiście były też zajęcia językowe z hiszpańskiego, włoskiego i naturalnie angielskiego. Można było skosztować nieco specjałów kuchni hiszpańskiej. A jak ktoś miał ochotę, to mógł wziąć udział w lekcjach języka polskiego czy matematyki, czy historii. W sali gimnastycznej można było obejrzeć pokazowe treningi piłki siatkowej. Poza tym siłownia, biblioteka czy wypełniona kronikami szkolnymi Sala Trzech Stref. Nasi uczniowie, jak wytrawni przewodnicy, pokazywali gościom najgłębsze zakamarki Roździenia. A to nie koniec. W szkolnej auli na uczniów czekało spotkanie z Panią Dyrektor, Samorządem, a także zapoznawanie się z ofertą Roździenia na zbliżający się nowy rok szkolny (zapewniamy, że jest w czym wybierać!). Nie mogło zabraknąć akcentów artystycznych. W auli szkolnej prawdziwe koncerty karaoke dali uczniowie naszej szkoły wspierani dzielnie przez nauczycieli. Piosenki Maanamu, Kultu, Elektrycznych Gitar czy Dżemu rozbrzmiewały przez kilkadziesiąt minut. A choć oficjalnie Dni Otwarte kończyły się o 18.00, to jeszcze ok. 18.40 ostatni goście opuszczali szkołę…
Dziękujemy wszystkim gościom, pracownikom naszej szkoły, uczniom, nauczycielom…

2019-03-29T08:17:39+00:00